Advanced Custom Fields - en to bg_BG translation catalogue (571 entries)

en: %d fields require attention
bg_BG: %d полета изискват внимание

en: %s added
bg_BG: успешно добавяне на %s

en: %s already exists
bg_BG: %s вече съществува

en: %s field group duplicated. | %s field groups duplicated.
bg_BG[0]: %s група полета беше дублирана.
bg_BG[1]: %s групи полета бяха дублирани.

en: %s field group synchronised. | %s field groups synchronised.
bg_BG[0]: %s група полета беше синхронизирана.
bg_BG[1]: %s групи полета бяха синхронизирани.

en: %s requires at least %s selection | %s requires at least %s selections
bg_BG[0]: %s изисква поне %s избор
bg_BG[1]: %s изисква поне %s избора

en: %s value is required
bg_BG: %s стойност е задължителна

en: 'How to' guides
bg_BG: Ръководства

en: (no title)
bg_BG: (без заглавие)

en: + Add Field
bg_BG: + Добавяне на поле

en: 1 field requires attention
bg_BG: 1 поле изисква внимание

en: <b>Connection Error</b>. Sorry, please try again
bg_BG: <b>Грешка при свързване</b>. Моля, опитайте отново

en: <b>Error</b>. Could not connect to update server
bg_BG: <b>Грешка</b>. Неуспешно свързване със сървъра

en: <b>Error</b>. Could not load add-ons list
bg_BG: <b>Грешка</b>. Списъкът с добавки не може да бъде зареден

en: <b>Select</b> items to <b>hide</b> them from the edit screen.
bg_BG: <b>Изберете</b> елементи, които да <b>скриете</b> от екрана.

en: <b>Success</b>. Import tool added %s field groups: %s
bg_BG: <b>Успех</b>. Инструментът за импортиране добави %s групи полета: %s

en: <b>Warning</b>. Import tool detected %s field groups already exist and have been ignored: %s
bg_BG: <b>Внимание</b>. Инструментът за импортиране откри, че %s групи полета вече съществуват и бяха игнорирани: %s

en: A new field for embedding content has been added
bg_BG: Ново поле за вграждане на съдържание бе добавено

en: A smoother custom field experience
bg_BG: По-удобна работа с потребителски полета

en: ACF PRO contains powerful features such as repeatable data, flexible content layouts, a beautiful gallery field and the ability to create extra admin options pages!
bg_BG: PRO версията съдържа мощни функции като повторяеми полета, гъвкави оформления на съдържанието, красиво поле за галерия и възможността да създавате допълнителни страници с опции в администрацията.

en: ACF now saves its field settings as individual post objects
bg_BG: Вече записваме настройките на полетата като индивидуални публикации

en: Actions
bg_BG: Действия

en: Activate License
bg_BG: Активиране на лиценз

en: Active
bg_BG: Активно

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[0]: Активно <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[1]: Активни <span class="count">(%s)</span>

en: Add
bg_BG: Добавяне

en: Add 'other' choice to allow for custom values
bg_BG: Добавяне на избор 'друго' като възможност за потребителските стойности

en: Add / Edit
bg_BG: Добавяне / редактиране

en: Add File
bg_BG: Добавяне на файл

en: Add Image
bg_BG: Добавяне на изображение

en: Add Image to Gallery
bg_BG: Добавяне на изображение към галерия

en: Add New
bg_BG: Създаване

en: Add New Field
bg_BG: Добавяне на ново поле

en: Add New Field Group
bg_BG: Създаване на нова група полета

en: Add New Layout
bg_BG: Добавяне на нов шаблон

en: Add Row
bg_BG: Добавяне на ред

en: Add layout
bg_BG: Създаване на шаблон

en: Add row
bg_BG: Добавяне на ред

en: Add rule group
bg_BG: Добавяне на група правила

en: Add to gallery
bg_BG: Добавяне към галерия

en: Add-ons
bg_BG: Добавки

en: Advanced Custom Fields
bg_BG: Модерни потребителски полета

en: Advanced Custom Fields Database Upgrade
bg_BG: Модерни потребителски полета - Обновяване на базата данни

en: Advanced Custom Fields PRO
bg_BG: Модерни потребителски полета PRO

en: Advanced Custom Fields Pro
bg_BG: Модерни потребителски полета PRO

en: All
bg_BG: Всички

en: All 4 premium add-ons have been combined into a new <a href="%s">Pro version of ACF</a>. With both personal and developer licenses available, premium functionality is more affordable and accessible than ever before!
bg_BG: Всички 4 платени добавки бяха обединени в една нова <a href="%s">PRO версия</a>. С наличните личен лиценз и този за разработчици, платената функционалност е по-достъпна от всякога!

en: All fields following this "tab field" (or until another "tab field" is defined) will be grouped together using this field's label as the tab heading.
bg_BG: Всички полета след това "раздел поле" (или до следващото такова) ще бъдат групирани заедно в този раздел.

en: All images
bg_BG: Всички изображения

en: All post types
bg_BG: Всички типове публикации

en: All taxonomies
bg_BG: Всички таксономии

en: All user roles
bg_BG: Всички потребителски роли

en: Allow HTML markup to display as visible text instead of rendering
bg_BG: Позволяване на HTML-а да се показва като видим текст

en: Allow Null?
bg_BG: Позволяване на празна стойност?

en: Allow new terms to be created whilst editing
bg_BG: Позволяване нови термини да се създават при редактиране

en: Allowed file types
bg_BG: Позволени файлови типове

en: Appearance
bg_BG: Външен вид

en: Appears after the input
bg_BG: Показва се след полето

en: Appears before the input
bg_BG: Показва се преди полето

en: Appears when creating a new post
bg_BG: Появява се при създаване на нова публикация

en: Appears within the input
bg_BG: Показва се в полето при липса на стойност

en: Append
bg_BG: Поставяне в края

en: Archives
bg_BG: Архиви

en: Attachment
bg_BG: Файл

en: Author
bg_BG: Автор

en: Automatically add &lt;br&gt;
bg_BG: Автоматично добавяне на &lt;br&gt;

en: Automatically add paragraphs
bg_BG: Автоматично добавяне на параграфи

en: Basic
bg_BG: Основен

en: Before you start using the new awesome features, please update your database to the newest version.
bg_BG: Преди да започнете да използвате новите страхотни функции, моля обновете базата данни до последната версия.

en: Below fields
bg_BG: Под полетата

en: Below labels
bg_BG: Под етикетите

en: Better Front End Forms
bg_BG: По-добри форми в сайта

en: Better Options Pages
bg_BG: По-добри страници с опции

en: Better Validation
bg_BG: По-добра валидация

en: Better version control
bg_BG: По-добър контрол на версиите

en: Block
bg_BG: Блок

en: Bulk actions
bg_BG: Групови действия

en: Button Label
bg_BG: Етикет на бутона

en: Categories
bg_BG: Категории

en: Center
bg_BG: Центриране

en: Center the initial map
bg_BG: Центриране на първоначалната карта

en: Changelog
bg_BG: Дневник с промени

en: Character Limit
bg_BG: Максимален брой символи

en: Check Again
bg_BG: Проверка

en: Checkbox
bg_BG: Отметка

en: Child Page (has parent)
bg_BG: Дете страница (има родител)

en: Choice
bg_BG: Избор

en: Choices
bg_BG: Опции

en: Clear
bg_BG: Изчистване

en: Clear location
bg_BG: Изчистване на местоположение

en: Click the "%s" button below to start creating your layout
bg_BG: Натиснете бутона "%s" за да започнете да създавате вашия шаблон

en: Click to toggle
bg_BG: Кликнете за да превключите

en: Close
bg_BG: Затваряне

en: Close Field
bg_BG: Затваряне на полето

en: Close Window
bg_BG: Затваряне на прозореца

en: Collapse Details
bg_BG: Свиване на детайлите

en: Collapsed
bg_BG: Свит

en: Color Picker
bg_BG: Избор на цвят

en: Comma separated list. Leave blank for all types
bg_BG: Списък, разделен със запетаи. Оставете празно за всички типове

en: Comment
bg_BG: Коментар

en: Comments
bg_BG: Коментари

en: Conditional Logic
bg_BG: Условна логика

en: Connect selected terms to the post
bg_BG: Свързване на избраните термини към тази публикация

en: Content
bg_BG: Съдържание

en: Content Editor
bg_BG: Редактор на съдържание

en: Controls how new lines are rendered
bg_BG: Контролира как се извеждат новите редове

en: Create Terms
bg_BG: Създаване на термини

en: Create a Custom Field Group
bg_BG: Създаване на група полета

en: Create a set of rules to determine which edit screens will use these advanced custom fields
bg_BG: Създаване на група правила, определящи кои екрани за редактиране ще използват тези модерни потребителски полета

en: Created by
bg_BG: Създадено от

en: Current Color
bg_BG: Текущ цвят

en: Current User
bg_BG: Текущ потребител

en: Current User Role
bg_BG: Роля на текущия потребител

en: Current Version
bg_BG: Текуща версия

en: Custom Fields
bg_BG: Потребителски полета

en: Customise WordPress with powerful, professional and intuitive fields
bg_BG: Персонализирайте WordPress с мощни, професионални и интуитивни полета

en: Customise the map height
bg_BG: Персонализиране на височината на картата

en: Database Upgrade Required
bg_BG: Изисква се обновяване на базата данни

en: Database Upgrade complete
bg_BG: Обновяването на базата данни бе завършено

en: Date Picker
bg_BG: Избор на дата

en: Deactivate License
bg_BG: Деактивиране на лиценз

en: Default
bg_BG: По подразбиране

en: Default Template
bg_BG: Шаблон по подразбиране

en: Default Value
bg_BG: Стойност по подразбиране

en: Delete
bg_BG: Изтриване

en: Delete Layout
bg_BG: Изтриване на шаблон

en: Delete field
bg_BG: Изтриване на поле

en: Description
bg_BG: Описание

en: Disabled
bg_BG: Изключено

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[0]: Изключено <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[1]: Изключени <span class="count">(%s)</span>

en: Discussion
bg_BG: Дискусия

en: Display format
bg_BG: Формат на показване

en: Done
bg_BG: Готово

en: Download & Install
bg_BG: Сваляне и инсталиране

en: Download export file
bg_BG: Сваляне на експортирания файл

en: Drag to reorder
bg_BG: Плъзнете, за да пренаредите

en: Duplicate
bg_BG: Дублиране

en: Duplicate Layout
bg_BG: Дублиране на шаблон

en: Duplicate field
bg_BG: Дублиране на поле

en: Duplicate this item
bg_BG: Дублиране на този елемент

en: Easy Upgrading
bg_BG: Лесно обновяване

en: Edit
bg_BG: Редактиране

en: Edit Field
bg_BG: Редактиране на поле

en: Edit Field Group
bg_BG: Редактиране на група полета

en: Edit File
bg_BG: Редактиране на файл

en: Edit Image
bg_BG: Редактиране на изображение

en: Edit field
bg_BG: Редактиране на поле

en: Edit field group
bg_BG: Редактиране на група полета

en: Elements
bg_BG: Елементи

en: Embed Size
bg_BG: Размери за вграждане

en: End-point
bg_BG: Крайна точка

en: Enter URL
bg_BG: Въведете URL адрес

en: Enter each choice on a new line.
bg_BG: Въведете всяка опция на нов ред.

en: Enter each default value on a new line
bg_BG: Въведете всяка стойност по подразбиране на нов ред

en: Error
bg_BG: Грешка

en: Error uploading file. Please try again
bg_BG: Грешка при качване на файл. Моля, опитайте отново

en: Escape HTML
bg_BG: Изчистване на HTML

en: Excerpt
bg_BG: Откъс

en: Expand Details
bg_BG: Разпъване на детайлите

en: Export Field Groups
bg_BG: Експортиране на групи полета

en: Export Field Groups to PHP
bg_BG: Експортиране на групите полета към PHP

en: Featured Image
bg_BG: Главна снимка

en: Field
bg_BG: Поле

en: Field Group
bg_BG: Групa полета

en: Field Groups
bg_BG: Групи полета

en: Field Keys
bg_BG: Ключове на полетата

en: Field Label
bg_BG: Етикет на полето

en: Field Name
bg_BG: Име на полето

en: Field Type
bg_BG: Тип на полето

en: Field Types
bg_BG: Типове полета

en: Field group deleted.
bg_BG: Групата полета бе изтрита.

en: Field group draft updated.
bg_BG: Черновата на групата полета бе обновена.

en: Field group duplicated. %s
bg_BG: Групата полета %s бе дублирана.

en: Field group published.
bg_BG: Групата полета бе публикувана.

en: Field group saved.
bg_BG: Групата полета бе запазена.

en: Field group scheduled for.
bg_BG: Групата полета бе планирана.

en: Field group settings have been added for label placement and instruction placement
bg_BG: Бяха добавени настройки на групите полета за поставяне на етикет и инструкции

en: Field group submitted.
bg_BG: Групата полета бе изпратена.

en: Field group synchronised. %s
bg_BG: Групата полета %s бе синхронизирана.

en: Field group title is required
bg_BG: Заглавието на групата полета е задължително

en: Field group updated.
bg_BG: Групата полета бе обновена.

en: Field groups with a lower order will appear first
bg_BG: Групите полета с по-малък пореден номер ще бъдат показани първи

en: Field type does not exist
bg_BG: Типът поле не съществува

en: Fields
bg_BG: Полета

en: Fields can now be mapped to comments, widgets and all user forms!
bg_BG: Полетата вече могат да бъдат закачени към коментари, джаджи и потребителските формуляри!

en: File
bg_BG: Файл

en: File Array
bg_BG: Масив от файлове

en: File ID
bg_BG: ID на файла

en: File Name
bg_BG: Име на файла

en: File Size
bg_BG: Размер на файла

en: File URL
bg_BG: URL на файла

en: File size
bg_BG: Размер на файла

en: File size must be at least %s.
bg_BG: Размерът на файла трябва да бъде поне %s.

en: File size must must not exceed %s.
bg_BG: Размерът на файла трябва да не надвишава %s.

en: File type must be %s.
bg_BG: Типът на файла трябва да бъде %s.

en: Filter by Post Type
bg_BG: Филтриране по тип публикация

en: Filter by Taxonomy
bg_BG: Филтриране по таксономия

en: Filter by role
bg_BG: Филтриране по роля

en: Filters
bg_BG: Филтри

en: Find current location
bg_BG: Намерете текущото местоположение

en: Flexible Content
bg_BG: Гъвкаво съдържание

en: Flexible Content requires at least 1 layout
bg_BG: Полето за гъвкаво съдържание изисква поне 1 шаблон полета

en: For more control, you may specify both a value and label like this:
bg_BG: За повече контрол, можете да уточните и стойност и етикет, например:

en: Form validation is now done via PHP + AJAX in favour of only JS
bg_BG: Валидацията на формулярите вече се прави с PHP + AJAX вместо само с JS

en: Format
bg_BG: Формат

en: Forms
bg_BG: Формуляри

en: Front Page
bg_BG: Първа страница

en: Full Size
bg_BG: Пълен размер

en: Functions
bg_BG: Функции

en: Gallery
bg_BG: Галерия

en: Generate export code
bg_BG: Генериране на код

en: Getting Started
bg_BG: Как да започнете

en: Goodbye Add-ons. Hello PRO
bg_BG: Сбогом на добавките. Здравей, PRO

en: Google Map
bg_BG: Google карта

en: Height
bg_BG: Височина

en: Hide on screen
bg_BG: Скриване от екрана

en: High (after title)
bg_BG: Високо (след заглавието)

en: Horizontal
bg_BG: Хоризонтален

en: If multiple field groups appear on an edit screen, the first field group's options will be used (the one with the lowest order number)
bg_BG: Ако множество групи полета са показани на екрана, опциите на първата група полета ще бъдат използвани (тази с най-малкия пореден номер)

en: Image
bg_BG: Изображение

en: Image Array
bg_BG: Масив от изображения

en: Image ID
bg_BG: ID на изображението

en: Image URL
bg_BG: URL на изображението

en: Image height must be at least %dpx.
bg_BG: Височината на изображението трябва да бъде поне %d пиксела.

en: Image height must not exceed %dpx.
bg_BG: Височината на изображението не трябва да надвишава %d пиксела.

en: Image width must be at least %dpx.
bg_BG: Ширината на изображението трябва да бъде поне %d пиксела.

en: Image width must not exceed %dpx.
bg_BG: Ширината на изображението не трябва да надвишава %d пиксела.

en: Import
bg_BG: Импортиране

en: Import / Export now uses JSON in favour of XML
bg_BG: Импортирането и експортирането вече използват JSON вместо XML

en: Import Field Groups
bg_BG: Импортиране на групи полета

en: Import file empty
bg_BG: Файлът за импортиране е празен

en: Improved Data
bg_BG: Подобрени данни

en: Improved Design
bg_BG: Подобрен дизайн

en: Improved Usability
bg_BG: Подобрена ползваемост

en: Including the popular Select2 library has improved both usability and speed across a number of field types including post object, page link, taxonomy and select.
bg_BG: Включването на популярната библиотека Select2 подобри използването и скоростта на множество полета, включително обект-публикация, връзка към страница, таксономия и поле за избор.

en: Incorrect file type
bg_BG: Грешен тип файл

en: Info
bg_BG: Информация

en: Installed
bg_BG: Инсталирано

en: Instruction placement
bg_BG: Позиция на инструкциите

en: Instructions
bg_BG: Инструкции

en: Instructions for authors. Shown when submitting data
bg_BG: Инструкции за автори. Показват се когато се изпращат данни

en: Introducing ACF PRO
bg_BG: Представяме Ви Модерни потребителски полета PRO

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
bg_BG: Силно Ви препоръчваме да архивирате вашата база данни преди да продължите. Сигурни ли сте, че искате да продължите с обновяването?

en: Label
bg_BG: Етикет

en: Label placement
bg_BG: Позиция на етикета

en: Large
bg_BG: Голяма

en: Latest Version
bg_BG: Последна версия

en: Layout
bg_BG: Шаблон

en: Leave blank for no limit
bg_BG: Оставете празно за да премахнете ограничението

en: Left Aligned
bg_BG: Отляво

en: Length
bg_BG: Размер

en: Library
bg_BG: Библиотека

en: License
bg_BG: Лиценз

en: License Key
bg_BG: Лицензионен ключ

en: Limit the media library choice
bg_BG: Ограничаване на избора на файлове

en: Load Terms
bg_BG: Зареждане на термини

en: Load value from posts terms
bg_BG: Зареждане на стойност от термините на публикациите

en: Loading
bg_BG: Зареждане

en: Local JSON
bg_BG: Локален JSON

en: Locating
bg_BG: Намиране

en: Location
bg_BG: Местоположение

en: Logged in
bg_BG: Влезли сте

en: Many fields have undergone a visual refresh to make ACF look better than ever! Noticeable changes are seen on the gallery, relationship and oEmbed (new) fields!
bg_BG: Много от полетата претърпяха визуални подобрения и сега изглеждат по-добре от всякога! Забележими промени могат да се видят по галерията, полето за връзка и oEmbed полето!

en: Max
bg_BG: Максимум

en: Maximum
bg_BG: Максимум

en: Maximum Layouts
bg_BG: Максимален брой шаблони

en: Maximum Rows
bg_BG: Максимален брой редове

en: Maximum Selection
bg_BG: Максимална селекция

en: Maximum Value
bg_BG: Максимална стойност

en: Maximum posts
bg_BG: Максимален брой публикации

en: Maximum rows reached ({max} rows)
bg_BG: Максималния брой редове бе достигнат ({max} реда)

en: Maximum selection reached
bg_BG: Максималния брой избори бе достигнат

en: Maximum values reached ( {max} values )
bg_BG: Максималния брой стойности бе достигнат ( {min} стойности )

en: Maximum {label} limit reached ({max} {identifier})
bg_BG: Максималния лимит на {label} бе достигнат ({max} {identifier})

en: Medium
bg_BG: Средна

en: Message
bg_BG: Съобщение

en: Min
bg_BG: Минимум

en: Minimum
bg_BG: Минимум

en: Minimum Layouts
bg_BG: Минимален брой шаблони

en: Minimum Rows
bg_BG: Минимален брой редове

en: Minimum Selection
bg_BG: Минимална селекция

en: Minimum Value
bg_BG: Минимална стойност

en: Minimum posts
bg_BG: Минимален брой публикации

en: Minimum rows reached ({min} rows)
bg_BG: Минималния брой редове бе достигнат ({min} реда)

en: Minimum values reached ( {min} values )
bg_BG: Минималния брой стойности бе достигнат ( {min} стойности )

en: More AJAX
bg_BG: Повече AJAX

en: More fields use AJAX powered search to speed up page loading
bg_BG: Още повече полета използват AJAX-базирано търсене, за да ускорят зареждането на страниците

en: Move
bg_BG: Преместване

en: Move Complete.
bg_BG: Преместването бе завършено.

en: Move Custom Field
bg_BG: Преместване на поле

en: Move Field
bg_BG: Преместване на поле

en: Move field to another group
bg_BG: Преместване на поле в друга група

en: Move to trash. Are you sure?
bg_BG: Преместване в кошчето. Сигурни ли сте?

en: Moving Fields
bg_BG: Местене на полета

en: Multi Select
bg_BG: Множество избрани стойности

en: Multiple Values
bg_BG: Множество стойности

en: Name
bg_BG: Име

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
bg_BG: Текстов

en: New Field
bg_BG: Ново поле

en: New Field Group
bg_BG: Нова група полета

en: New Forms
bg_BG: Нови формуляри

en: New Gallery
bg_BG: Нова галерия

en: New Lines
bg_BG: Нови редове

en: New Relationship field setting for 'Filters' (Search, Post Type, Taxonomy)
bg_BG: Нови настройки на полето за връзка за 'Филтри' (търсене, тип публикация, таксономия)

en: New Settings
bg_BG: Нови настройки

en: New archives group in page_link field selection
bg_BG: Нова група архиви в page_link полето

en: New auto export to JSON feature allows field settings to be version controlled
bg_BG: Новия автоматичен експорт към JSON позволява настройките на полетата да бъдат под контрол на версиите

en: New auto export to JSON feature improves speed
bg_BG: Новия автоматичен експорт към JSON увеличава скоростта

en: New field group functionality allows you to move a field between groups & parents
bg_BG: Новата функционалност на групите полета Ви позволява да местите полета измежду групите и родителите

en: New functions for options page allow creation of both parent and child menu pages
bg_BG: Новите функции за страници с опции позволяват създаването както на родителски страници, така и на страници-деца.

en: No
bg_BG: Не

en: No Custom Field Groups found for this options page
bg_BG: Няма намерени групи полета за тази страница с опции

en: No Field Groups found
bg_BG: Няма открити групи полета

en: No Field Groups found in Trash
bg_BG: Няма открити групи полета в кошчето

en: No Fields found
bg_BG: Няма открити полета

en: No Fields found in Trash
bg_BG: Няма открити полета в кошчето

en: No File selected
bg_BG: Няма избран файл

en: No Formatting
bg_BG: Без форматиране

en: No embed found for the given URL
bg_BG: Няма открито вграждане за посочения URL адрес

en: No field groups selected
bg_BG: Няма избрани групи полета

en: No fields. Click the <strong>+ Add Field</strong> button to create your first field.
bg_BG: Няма полета. Натиснете бутона <strong>+ Добавяне на поле</strong> за да създадете първото си поле.

en: No file selected
bg_BG: Няма избран файл

en: No image selected
bg_BG: Няма избрано изображение

en: No matches found
bg_BG: Няма намерени съвпадения

en: No options pages exist
bg_BG: Няма създадени страници с опции

en: No toggle fields available
bg_BG: Няма налични полета за превключване

en: No updates available
bg_BG: Няма налични актуализации

en: None
bg_BG: Никакъв

en: Normal (after content)
bg_BG: Нормално (след съдържанието)

en: Null
bg_BG: Нищо

en: Number
bg_BG: Число

en: Options
bg_BG: Опции

en: Options Page
bg_BG: Страница с опции

en: Options Updated
bg_BG: Опциите бяха актуализирани

en: Order
bg_BG: Ред

en: Order No.
bg_BG: Пореден №

en: Other
bg_BG: Друго

en: Page
bg_BG: Страница

en: Page Attributes
bg_BG: Атрибути на страницата

en: Page Link
bg_BG: Връзка към страница

en: Page Parent
bg_BG: Страница родител

en: Page Template
bg_BG: Шаблон на страница

en: Page Type
bg_BG: Тип страница

en: Parent Page (has children)
bg_BG: Родителска страница (има деца)

en: Parent fields
bg_BG: Родителски полета

en: Password
bg_BG: Парола

en: Permalink
bg_BG: Постоянна връзка

en: Placeholder Text
bg_BG: Текст при липса на стойност

en: Placement
bg_BG: Положение

en: Please enter your license key above to unlock updates
bg_BG: Моля въведете вашия лицензионен ключ за да отключите обновяванията

en: Please select the destination for this field
bg_BG: Моля, изберете дестинация за това поле

en: Position
bg_BG: Позиция

en: Post
bg_BG: Публикация

en: Post Category
bg_BG: Категория на публикация

en: Post Format
bg_BG: Формат на публикация

en: Post ID
bg_BG: ID на публикация

en: Post Object
bg_BG: Обект-публикация

en: Post Status
bg_BG: Статус на публикация

en: Post Taxonomy
bg_BG: Таксономия на публикация

en: Post Type
bg_BG: Вид на публикация

en: Post updated
bg_BG: Публикацията бе актуализирана

en: Posts Page
bg_BG: Страница с публикации

en: Powerful Features
bg_BG: Мощни функции

en: Prepend
bg_BG: Поставяне в началото

en: Prepend an extra checkbox to toggle all choices
bg_BG: Прибавете допълнителна отметка за да превключите всички опции

en: Preview Size
bg_BG: Размер на визуализация

en: Publish
bg_BG: Публикуване

en: Radio Button
bg_BG: Радио бутон

en: Radio Buttons
bg_BG: Радио бутони

en: Read more about <a href="%s">ACF PRO features</a>.
bg_BG: Научете повече за <a href="%s">PRO функциите</a>.

en: Reading upgrade tasks...
bg_BG: Прочитане на задачите за обновяване...

en: Redesigning the data architecture has allowed sub fields to live independently from their parents. This allows you to drag and drop fields in and out of parent fields!
bg_BG: Подобряването на архитектурата на данните позволи вложените полета да съществуват независимо от своите родители. Това позволява да ги местите извън родителите си!

en: Register
bg_BG: Регистрация

en: Relational
bg_BG: Релационен

en: Relationship
bg_BG: Връзка

en: Relationship Field
bg_BG: Поле за връзка

en: Remove
bg_BG: Премахване

en: Remove layout
bg_BG: Премахване на шаблон

en: Remove row
bg_BG: Премахване на ред

en: Reorder
bg_BG: Пренареждане

en: Reorder Layout
bg_BG: Пренареждане на шаблон

en: Repeater
bg_BG: Повторител

en: Required?
bg_BG: Задължително?

en: Resources
bg_BG: Ресурси

en: Restrict which files can be uploaded
bg_BG: Ограничаване какви файлове могат да бъдат качени

en: Restrict which images can be uploaded
bg_BG: Ограничаване какви изображения могат да бъдат качени

en: Restricted
bg_BG: Ограничен

en: Return Format
bg_BG: Формат на върнатите данни

en: Return Value
bg_BG: Върната стойност

en: Return format
bg_BG: Формат при връщане

en: Return to network dashboard
bg_BG: Връщане към мрежовото табло

en: Reverse current order
bg_BG: Обръщане на текущия ред

en: Review sites & upgrade
bg_BG: Преглед на сайтове и обновяване

en: Revisions
bg_BG: Ревизии

en: Row
bg_BG: Ред

en: Rows
bg_BG: Редове

en: Rules
bg_BG: Правила

en: Save 'other' values to the field's choices
bg_BG: Запазване на стойностите 'друго' към опциите на полето

en: Save Options
bg_BG: Запазване на опциите

en: Save Other
bg_BG: Запазване

en: Save Terms
bg_BG: Запазване на термини

en: Seamless (no metabox)
bg_BG: Без WordPress кутия

en: Search
bg_BG: Търсене

en: Search Field Groups
bg_BG: Търсене на групи полета

en: Search Fields
bg_BG: Търсене на полета

en: Search for address...
bg_BG: Търсене на адрес...

en: Search...
bg_BG: Търсене…

en: See what's new
bg_BG: Вижте какво е новото

en: See what's new in
bg_BG: Вижте какво е новото в

en: Select
bg_BG: Избор

en: Select %s
bg_BG: Избор на %s

en: Select Color
bg_BG: Избор на цвят

en: Select Field Groups
bg_BG: Избор на групи полета

en: Select File
bg_BG: Избор на файл

en: Select Image
bg_BG: Избор на изображение

en: Select a sub field to show when row is collapsed
bg_BG: Изберете вложено поле, което да се показва когато реда е свит

en: Select multiple values?
bg_BG: Избиране на няколко стойности?

en: Select post type
bg_BG: Изберете тип на публикацията

en: Select taxonomy
bg_BG: Изберете таксономия

en: Select the Advanced Custom Fields JSON file you would like to import. When you click the import button below, ACF will import the field groups.
bg_BG: Изберете JSON файла, който искате да импортирате. Когато натиснете бутона за импортиране, групите полета ще бъдат импортирани.

en: Select the appearance of this field
bg_BG: Избор на външния вид на това поле

en: Select the field groups you would like to export and then select your export method. Use the download button to export to a .json file which you can then import to another ACF installation. Use the generate button to export to PHP code which you can place in your theme.
bg_BG: Изберете групите полета които искате да експортирате и после изберете желания метод. Използвайте бутона за сваляне за да създадете .json файл, които можете да импортирате в друга инсталация. Използвайте бутона за генериране за да експортирате към PHP код, които можете да поставите в темата си.

en: Select the taxonomy to be displayed
bg_BG: Избор на таксономия

en: Selected elements will be displayed in each result
bg_BG: Избраните елементи ще бъдат показани във всеки резултат

en: Send Trackbacks
bg_BG: Изпращане на проследяващи връзки

en: Set the initial zoom level
bg_BG: Задаване на ниво на първоначалното увеличение

en: Sets the textarea height
bg_BG: Задава височината на текстовото поле

en: Settings
bg_BG: Настройки

en: Show Media Upload Buttons?
bg_BG: Показване на бутоните за качване на файлове?

en: Show a different month
bg_BG: Показване на различен месец

en: Show this field group if
bg_BG: Показване на тази група полета ако

en: Show this field if
bg_BG: Показване на това поле ако

en: Shown in field group list
bg_BG: Показани в списъка с групи полета

en: Shown when entering data
bg_BG: Показва се при въвеждане на данни

en: Sibling fields
bg_BG: Съседни полета

en: Side
bg_BG: Отстрани

en: Single Value
bg_BG: Единична стойност

en: Single word, no spaces. Underscores and dashes allowed
bg_BG: Една дума, без интервали. Долни черти и тирета са позволени

en: Site
bg_BG: Сайт

en: Site is up to date
bg_BG: Сайтът няма нужда от обновяване

en: Site requires database upgrade from %s to %s
bg_BG: Сайтът изисква обновяване на базата данни от %s до %s

en: Slug
bg_BG: Кратко име

en: Smarter field settings
bg_BG: По-умни настройки на полетата

en: Sorry, this browser does not support geolocation
bg_BG: За съжаление този браузър не поддържа геолокация

en: Sort by date modified
bg_BG: Сортиране по дата на последна промяна

en: Sort by date uploaded
bg_BG: Сортиране по дата на качване

en: Sort by title
bg_BG: Сортиране по заглавие

en: Spam Detected
bg_BG: Открит спам

en: Specify the returned value on front end
bg_BG: Уточнява върнатата стойност в сайта

en: Standard (WP metabox)
bg_BG: Стандартен (WordPress кутия)

en: Status
bg_BG: Статус

en: Step Size
bg_BG: Размер на стъпката

en: Style
bg_BG: Стил

en: Stylised UI
bg_BG: Стилизиран интерфейс

en: Sub Fields
bg_BG: Вложени полета

en: Super Admin
bg_BG: Супер администратор

en: Swapped XML for JSON
bg_BG: Заменихме XML с JSON

en: Sync
bg_BG: Синхронизация

en: Sync available
bg_BG: Налична е синхронизация

en: Synchronise field group
bg_BG: Синхронизиране на групата полета

en: Tab
bg_BG: Раздел

en: Table
bg_BG: Таблица

en: Tabs
bg_BG: Раздели

en: Tags
bg_BG: Етикети

en: Taxonomy
bg_BG: Таксономия

en: Taxonomy Term
bg_BG: Термин

en: Term ID
bg_BG: ID на термин

en: Term Object
bg_BG: Обект-термин

en: Text
bg_BG: Текст

en: Text Area
bg_BG: Текстова област

en: Text Only
bg_BG: Само текстов

en: Thank you for updating to %s v%s!
bg_BG: Благодарим ви за обновяването към %s v%s!

en: Thank you for updating! ACF %s is bigger and better than ever before. We hope you like it.
bg_BG: Благодарим, че обновихте! Модерни потребителски полета %s сега е по-голям и по-добър от всякога. Надяваме се че ще Ви хареса.

en: The %s field can now be found in the %s field group
bg_BG: Полето %s сега може да бъде открито в групата полета %s

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page
bg_BG: Промените, които сте направили, ще бъдат загубени ако излезете от тази страница

en: The following code can be used to register a local version of the selected field group(s). A local field group can provide many benefits such as faster load times, version control & dynamic fields/settings. Simply copy and paste the following code to your theme's functions.php file or include it within an external file.
bg_BG: Следния код може да се използва, за да регистрирате локална версия на избраните групи полета. Локалната група полета може да помогне с по-бързо зареждане, контрол на версиите и динамични настройки. Просто копирайте и сложете кода във файла functions.php на темата си или го сложете във външен файл.

en: The following sites require a DB upgrade. Check the ones you want to update and then click “Upgrade Database”.
bg_BG: Следните сайтове имат нужда от обновяване на базата данни. Изберете тези, които искате да обновите и натиснете на "Обновяване на базата данни".

en: The format displayed when editing a post
bg_BG: Форматът, показан при редакция на публикация

en: The format returned via template functions
bg_BG: Форматът, който се връща от шаблонните функции

en: The gallery field has undergone a much needed facelift
bg_BG: Полето за галерия претърпя сериозни визуални подобрения

en: The string "field_" may not be used at the start of a field name
bg_BG: Низът "field_" не може да бъде използван в началото на името на поле

en: The tab field will display incorrectly when added to a Table style repeater field or flexible content field layout
bg_BG: Полето за раздел ще се покаже грешно когато се добави към поле-повторител с табличен стил, или поле за гъвкаво съдържание

en: This field cannot be moved until its changes have been saved
bg_BG: Това поле не може да бъде преместено докато не го запазите.

en: This field has a limit of {max} {identifier}
bg_BG: Това поле има лимит от {max} {identifier}

en: This field requires at least {min} {identifier}
bg_BG: Това поле изисква поне {min} {identifier}

en: This field requires at least {min} {label} {identifier}
bg_BG: Това поле изисква поне {min} {label} {identifier}

en: This is the name which will appear on the EDIT page
bg_BG: Това е името, което ще се покаже на страницата за редакция

en: Thumbnail
bg_BG: Картинка

en: Title
bg_BG: Заглавие

en: To enable updates, please enter your license key on the <a href="%s">Updates</a> page. If you don't have a licence key, please see <a href="%s">details & pricing</a>
bg_BG: За да включите обновяванията, моля въведете вашия лицензионен ключ на страницата <a href="%s">Актуализации</a>. Ако нямате лицензионен ключ, моля посетете <a href="%s">детайли и цени</a>

en: To help make upgrading easy, <a href="%s">login to your store account</a> and claim a free copy of ACF PRO!
bg_BG: За да направите обновяването лесно, <a href="%s">влезте в профила си</a> и вземете вашето безплатно PRO копие!

en: To unlock updates, please enter your license key below. If you don't have a licence key, please see
bg_BG: За да отключите обновяванията, моля въведете вашия лицензен код в съответното поле. Ако нямате такъв, моля вижте

en: Today
bg_BG: Днес

en: Toggle
bg_BG: Превключване

en: Toggle All
bg_BG: Превключване на всички

en: Toolbar
bg_BG: Лента с инструменти

en: Tools
bg_BG: Инструменти

en: Top Level Page (no parent)
bg_BG: Горно ниво страница (родител)

en: Top aligned
bg_BG: Отгоре

en: True / False
bg_BG: Вярно / невярно

en: Tutorials
bg_BG: Уроци

en: Type
bg_BG: Тип

en: Under the Hood
bg_BG: Под капака

en: Update
bg_BG: Обновяване

en: Update Available
bg_BG: Налице е обновяване

en: Update File
bg_BG: Актуализация на файла

en: Update Image
bg_BG: Актуализация на изображението

en: Update Information
bg_BG: Информация за обновяването

en: Update Plugin
bg_BG: Обновяване

en: Updates
bg_BG: Актуализации

en: Upgrade
bg_BG: Обновяване

en: Upgrade ACF
bg_BG: Обновяване

en: Upgrade Database
bg_BG: Обновяване на базата данни

en: Upgrade Notice
bg_BG: Забележки за обновяването

en: Upgrade complete
bg_BG: Обновяването завърши

en: Upgrading data to
bg_BG: Обновяване на данните към

en: Upgrading data to version %s
bg_BG: Обновяване на данните до версия %s

en: Uploaded to post
bg_BG: Прикачени към публикация

en: Uploaded to this post
bg_BG: Прикачени към тази публикация

en: Use "Tab Fields" to better organize your edit screen by grouping fields together.
bg_BG: Използвайте "Полета Раздел" за да организирате по-добре екраните за редактиране чрез групиране на полетата.

en: Use AJAX to lazy load choices?
bg_BG: Използване на AJAX за зареждане на опциите?

en: Use this field as an end-point and start a new group of tabs
bg_BG: Използване на това поле като крайна точка и започване на нова група раздели

en: User
bg_BG: Потребител

en: User Form
bg_BG: Потребителски формуляр

en: User Role
bg_BG: Потребителска роля

en: User unable to add new %s
bg_BG: Потребителят не може да добави %s

en: Validation failed
bg_BG: Провалена валидация

en: Validation successful
bg_BG: Успешна валидация

en: Value must be a number
bg_BG: Стойността трябва да е число

en: Value must be a valid URL
bg_BG: Стойността трябва да е валиден URL

en: Value must be equal to or higher than %d
bg_BG: Стойността трябва да е равна на или по-голяма от %d

en: Value must be equal to or lower than %d
bg_BG: Стойността трябва да е равна на или по-малка от %d

en: Vertical
bg_BG: Вертикален

en: View Field
bg_BG: Преглед на поле

en: View Field Group
bg_BG: Преглед на група полета

en: Viewing back end
bg_BG: Преглеждане на администрацията

en: Viewing front end
bg_BG: Преглеждане на сайта

en: Visual
bg_BG: Визуален

en: Visual & Text
bg_BG: Визуален и текстов

en: Visual Only
bg_BG: Само визуален

en: We also wrote an <a href="%s">upgrade guide</a> to answer any questions, but if you do have one, please contact our support team via the <a href="%s">help desk</a>
bg_BG: Също така написахме <a href="%s">съветник по обновяването</a> за да отговорим на всякакви въпроси, но ако имате някакви други въпроси, моля свържете се с нашия отдел <a href="%s">Поддръжка</a>

en: We think you'll love the changes in %s.
bg_BG: Смятаме, че ще харесате промените в %s.

en: We're changing the way premium functionality is delivered in an exciting way!
bg_BG: Променяме начина по който Ви предоставяме платената функционалност по вълнуващ начин!

en: Week Starts On
bg_BG: Седмицата започва с

en: Welcome to Advanced Custom Fields
bg_BG: Добре дошли в Модерни потребителски полета

en: What's New
bg_BG: Какво ново

en: Widget
bg_BG: Джаджa

en: Width
bg_BG: Ширина

en: Wrapper Attributes
bg_BG: Атрибути

en: Wysiwyg Editor
bg_BG: Редактор на съдържание

en: Yes
bg_BG: Да

en: Zoom
bg_BG: Увеличаване

en: acf_form() can now create a new post on submission
bg_BG: acf_form() вече може да създава нови публикации при изпращане

en: and
bg_BG: и

en: checked
bg_BG: избрано

en: class
bg_BG: клас

en: copy
bg_BG: копиране

en: details & pricing
bg_BG: детайли и цени

en: eg. Show extra content
bg_BG: напр. Покажи допълнително съдържание

en: elliot condon
bg_BG: Елиът Кондън

en: is equal to
bg_BG: е равно на

en: is not equal to
bg_BG: не е равно на

en: layout
bg_BG: шаблон

en: layouts
bg_BG: шаблони

en: or
bg_BG: или

en: remove {layout}?
bg_BG: премахване?

en: uploaded to this post
bg_BG: прикачен към тази публикация

en: version
bg_BG: версия

en: width
bg_BG: широчина

en: {available} {label} {identifier} available (max {max})
bg_BG: {available} {label} {identifier} налични  (максимум  {max})

en: {required} {label} {identifier} required (min {min})
bg_BG: {required} {label} {identifier} задължителни (минимум {min})
